Salon
Akademia
Sklep
Szkolenia Online
Szkolenia Stacjonarne
Kalendarz Szkoleń
Salon Fryzjerski
Sklep Fryzjerski

Idealne nożyczki

Odpowiednie nożyczki to gwarancja perfekcyjnego strzyżenia. Ich wybór jest niezwykle ważny, dlatego też warto zainwestować w sprzęt, który później zacznie procentować w postaci zadowolonych powracających klientów i sukcesów zawodowych.  To, co wyróżnia nożyczki fryzjerskie od innych (biurowych, krawieckich) to kształt i ostrość.  Niezmiernie ważnym elementem jest uchwyt. Jako główne narzędzie fryzjera muszą być wygodne i odpowiednio dobrane do właściciela.

Na początek zajmiemy się rodzajami fryzjerski nożyczek. Rozróżniamy nożyczki:

Standardowe do cięcia –jest to podstawowa wersja nożyczek, która stosuje się do strzyżenia (cieniowanie, palcowanie, stopniowanie, konturowanie, skalowanie, ząbkowanie i wyrównywanie).

Degażówki – stosuje się do teksturowania, korygowania niedoskonałości, zmniejszania objętości włosów, cieniowania i strzyżenia punktowego. Wśród tej grupy mamy jeszcze podział na degażówki obustronne ząbkowane, jednostronne ząbkowane i o nierównomiernie rozmieszczonych ząbkach z dużymi odstępami.

Nożyczki z wygiętymi ostrzami – są one używane do strzeżenia ślizgiem oraz do zaawansowanych technik fryzjerskich zwiększających objętość włosów. Od zwykłych nożyczek odróżnia jest wygięcie końców w części tnącej.

Przy wyborze ważny jest też rozmiar. Obecnie można dostać:

Duże nożyce 6,0 i 6,5 – najczęściej używane są do męskich cięć i długich włosów.

Mniejsze rozmiary 5,0 i 5,5 – służą do bardziej precyzyjnych cięć. Kobiety przeważnie mają małe dłonie, dlatego przy różnego rodzaju strzyżeniach używają rozmiarów 5,0 i 6,0. Mężczyźni 5,5 i 6,5.

Oczywiście podstawą są nożyczki zwykłe, które w większości czasu będą przez stylistę używane. Dlatego ich wybór jest najważniejszy.

  1. Najlepiej wybrać te ze stali nierdzewnej.
  2. Dobrać odpowiedni rozmiar do swojej dłoni.
  3. Bardzo dobrze w ręce będą się układały te, które mają ergonomiczny kształt, ponieważ kciuk będzie odciążony podczas wykonania strzyżenia.
  4. Muszę być lekkie.
  5. Ważne by były bardzo ostre.
  6. Zwróć uwagę na śrubę, czy daje możliwość idealnego wyregulowania nożyczek dopasowanych do własnych preferencji ( doskonałością są śruby łożyskowe).
  7. Wybierz nożyczki zgodnie z tym, czy jesteś leworęczny czy praworęczny.
  8. Zanim kupisz sprawdź je, czy są wygodne.
  9. Cena od kilkuset złotych do kilku tysięcy.
  10. Dobrze dobrane dają precyzje i komfort pracy, czego efektem będą doskonałe cięcia i zadowoleni klienci.

Zapisz się teraz

Posiadasz salon fryzjerski i zatrudniasz minimum 1 pracownika na umowa o pracę?

Odbierz 100 % dofinansowania na szkolenia fryzjerskie w Akademii Babicz dla Twojego salonu!

"*" oznacza pola wymagane

Hidden
Hidden

Zgody