Salon
Akademia
Sklep
Szkolenia Online
Szkolenia Stacjonarne
Kalendarz Szkoleń
Salon Fryzjerski
Sklep Fryzjerski

Nowa odsłona profesjonalnej koloryzacji

Żyjemy w czasach, kiedy rynek detaliczny zasypywany jest produktami do koloryzacji włosów. Reklamy telewizyjne, internetowe czy prasa kobieca ukazują piękne kolory na włosach, które są pełne blasku, a nawet mają działanie uzdrawiające. Każda kobieta chciałaby tak wyglądać i myśli, że kupując reklamowany produkt uzyska właśnie taki efekt.

A jak jest naprawdę? Czy któraś z tych kobiet wie w jaki sposób powstają takie reklamy? Tak naprawdę zawsze korzysta się przy tej okazji z profesjonalnych zabiegów koloryzacji, do których używa się najwyższej jakości farb, a włosy poddawane są perfekcyjnej pielęgnacji, co składa się na efekt ostatecznego obrazu, który dodatkowo dzięki grze świateł i całej obróbce filmu daje nam to złudzenie optyczne. Jednak po zastosowaniu koloryzacji w domu przychodzi rozczarowanie efektem, ponieważ nie tak to miało wyglądać!

Kobiety, które są świadome tego, jak działają farby stworzone do użytku domowego, korzystają z usług profesjonalistów, przy czym wymagają od nich najwyżej jakości ich pracy. Natomiast wiedza w naszej branży na temat koloryzacji bywa różna. Oczywiście nie ma ludzi nieomylnych, ale na pewno dogłębna wiedza na temat koloryzacji daje komfort pracy, umiejętność właściwej diagnozy oraz możliwość przewidywania efektów.

Aby pozyskać świadomych klientów na usługę koloryzacji, już nie wystarczy – jak w reklamie – zaoferować jedynie dany kolor, który podoba się klientce. Musimy być zawsze o krok dalej. Odwiedzające nasz salon kobiety powinny widzieć profesjonalistę, który analizuje kolorystykę, dopasowuje koloryzację do osobowości, a także widzi efekt wymodelowania kształtu fryzury, dzięki zastosowaniu specjalnych technik koloryzacji. Wbrew pozorom jest to bardzo złożona wiedza.

Aby uzyskać wspaniały efekt koloryzacji, fryzjer musi przeprowadzić analizę kolorystyczną w celu określenia korzystnego dla klientki koloru. Fryzjer powinien posiadać również wiedzę psychologiczną, aby zdecydować jaki charakter musi mieć dana koloryzacja ( np. mocne wizualnie połączenia lub subtelne światłocienie). W pewnym sensie musi on być również malarzem, który przez umiejętną trójwymiarową koloryzację, w odpowiedniej sekcji potrafi wymodelować kształt i równocześnie podkreślić strzyżenie. W tym momencie jest to najważniejsza usługa w salonach, ponieważ nie da się jej kupić w żadnym supermarkecie.

W ostatnim czasie bardzo modna jest koloryzacja sambre, której techniki tworzenia możemy obejrzeć na różnych portalach internetowych. Wbrew pozorom koloryzacja ta jest bardzo trudna technicznie do uzyskania. Nierównomierne rozłożenie preparatów do rozjaśniania powoduje efekt plam, który ostatecznie jest niemożliwy do usunięcia. Zatem przestrzegamy Panie, którym wydaje się to bardzo prostym zabiegiem przed samodzielnymi koloryzacjami. Koloryzacja sambre to bardzo miękkie przejścia w tonowaniu. Może ona łączyć w sobie nieskończona ilość odcieni zarówno ciepłych, jak i zimnych mniej lub bardziej nasyconych.  Daje to  możliwość doboru koloru do typu urody. Umiejętne rozłożenie pasm i separacji umożliwia wymodelowanie kształtu twarzy, tak, aby koloryzacja dodawała urody, a nie powodowała, że twarz szyja i ramiona mają niewłaściwe proporcje. Koloryzacja sambre może bardzo łatwo poszerzyć twarz, obniżyć sylwetkę kiedy jest zrobiona niewłaściwe. Zaletą dobrze wykonanej  koloryzacji sambre jest to, że  klientka nie musi odświeżać  koloru  co miesiąc tym bardziej powinniśmy ją  oddać w ręce profesjonalistów.

W naszym salonie nie korzystamy ze standardowych schematów sambre. Każda koloryzacja jest indywidualnie dobierana do klienta pod względem kolorystyki, jak i wyboru separacji tak , aby kolor modelował twarz i dodawał jej uroku, a nie tylko był kolorem samym w sobie.

Zapraszamy na metamorfozę : http://oldbab.twojastrona.co.pl/fryzjerstwo-damskie-krakow/

 

 

zac-posen-ss15 versus-ss15 versace-clpa-rs15-4917 nrm_1412072963-spring-summer-2015-hair-trends jenny-packham-ss15 cushnie-et-ochs-ss15 burberry-prorsum-ss15 badgley-mischka-ss15 456042542

 

Zapisz się teraz

Posiadasz salon fryzjerski i zatrudniasz minimum 1 pracownika na umowa o pracę?

Odbierz 100 % dofinansowania na szkolenia fryzjerskie w Akademii Babicz dla Twojego salonu!

"*" oznacza pola wymagane

Hidden
Hidden

Zgody