Salon
Akademia
Sklep
Szkolenia Online
Szkolenia Stacjonarne
Kalendarz Szkoleń
Salon Fryzjerski
Sklep Fryzjerski

Sebastian Professional

Podczas naszej codziennej pracy w salonie, na  szkoleniach, pokazach, sesjach zdjęciowych pracujemy z użyciem  produktów marki Sebastian Professional postanowiliśmy się zatem  przyjrzeć historii firmy. Początek istnienia tej marki jest niesamowicie interesujący. Historii Sebastian Professional sięga kolorowych lat siedemdziesiątych. John Sebastian Cusenca wraz ze swoją żoną Geri Cusenza i bratem Tony postanowili stworzyć markę o nazwie Sebastian. Był to okres kiedy Geri Cusenza zaczęła tworzyć fale na włosach w swój indywidualny, nowatorski sposób. To właśnie ona była stylistką Barbry Streisand. Podczas jednych z przygotowań do sesji zdjęciowej związanej z powstaniem nowego albumu, Geri miała za zadanie zrobić wyjątkowe fale na włosach artystki.  By stworzyć znany nam wszystkim jej look z lat 70. musiała spędzić cały dzień na zaplataniu i rozplataniu jej warkoczy. Znużona tymi działaniami postanowiła uprościć sobie życie i stworzyła karbownicę, sprzęt, który ułatwił jej pracę i skrócił czas wykonania fryzury.

Dwa lata później firma Sebastian zaczęła sprzedawać profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Ich produkty takie jak Shaper Hairspray i Potion 9 stały się produktami pożądanymi przez stylistów. Po wielkich sukcesach nastało kilka chudych lat, gdzie klienci zapomnieli o tej marce. W 2008 po tym jak marka Sebastian została dołączona do grupy Product & Gamble zaczęła na nowo być zauważana świecie fryzjerstwa. Rebranding oraz udoskonalenie produktów pozwoliło im na nowo być w czołówce najlepszych profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich.

Sebastian to obecnie marka, która pracują najlepsi styliści obsługujący sesje zdjęciowe, pokazy mody itp. Dzieje się tak, ponieważ kosmetyki te dają możliwość szybkiej zmiany stylizacji nie obciążając włosów. Poprzez użycie odpowiedniego produktu można uzyskać efekt różnych struktur włosa, co pozwala podkreślić odpowiedni charakter fryzury od klasycznej do bardzo awangardowej. Produkty marki Sebastian są  dostępne również w Polsce.

 

Warto zajrzeć ich kanał na YouTubie, który zawiera różne filmy przedstawiające  kolekcje i produkty marki Sebastian, oraz cenne filmy instruktażowe, czy wypowiedzi głównych stylistów marki.

 

Zapisz się teraz

Posiadasz salon fryzjerski i zatrudniasz minimum 1 pracownika na umowa o pracę?

Odbierz 100 % dofinansowania na szkolenia fryzjerskie w Akademii Babicz dla Twojego salonu!

"*" oznacza pola wymagane

Hidden
Hidden

Zgody