Salon
Akademia
Sklep
Szkolenia Online
Szkolenia Stacjonarne
Kalendarz Szkoleń
Salon Fryzjerski
Sklep Fryzjerski
Akademia Fryzjerska Babicz

Akademia Fryzjerska

Akademia Babicz to zespół stylistów-trenerów na czele z założycielami Małgorzatą Babicz i Pawłem Babiczem.

To nieszablonowe miejsce tworzy dwoje niezwykłych stylistów Małgorzata i Paweł Babicz, matka i syn, których łączy miłość do fryzjerstwa. Od lat nie tylko nieustannie rozwijają swoje umiejętności, ale także pomagają rozwijać się innym. Akademia Babicz
prowadzi profesjonalne szkolenia dla branży fryzjerskiej w formule: online na platformie babiczonline.com, stacjonarnej w Krakowie oraz wyjazdowej na terenie całego kraju. W trakcie szkoleń doświadczeni instruktorzy przekazują wiedzę i umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu w zawodzie.
Akademia Fryzjerstwa w Krakowie

Zobacz Wnętrza Akademii

Aktualności

Małgorzata Babicz - Założycielka / Dyrektorka Artystyczna / Edukatorka w Akademii Babicz

Założycielka / Dyrektorka Artystyczna / Edukatorka

Małgorzata Babicz

Ceniona na arenie międzynarodowej członkini elitarnego klubu Alternative Hair Show, w ramach którego współtworzy realizację pokazów alternatywnych podczas wielkich gali w Royal Albert Hall w Londynie. Na zaproszenie Open Academy International Vinokurov & Friends kreowała pokazy i sesje zdjęciowe na branżowe gale w Berlinie i Wiedniu.

Czołowa polska stylistka i edukatorka fryzjerstwa. Już w latach 80. zdobyła Mistrzostwo Polski i od tego czasu konsekwentnie materializuje swoją filozofię fryzjerstwa, której fundamentem jest nieustanna kreacja, a także samodoskonalenie. Współtwórczyni nowatorskiej platformy edukacyjnej dla branży fryzjerskiej www.babiczonline.com. Od 2021 roku należy do międzynarodowego klubu Master Education Programme Alternative Hair Show.

Poza Akademią Babicz: Dyrektorka artystyczna studia Wella Professionals oraz ambasadorka marki Sebastian Professional.

Specjalizacja

 • Strzyżenia Damskie
 • Koloryzacja
 • Trwała ondulacja
 • Stylizacja
 • Stylizacje do sesji i pokazów modowych
Paweł Babicz - Współzałożyciel / Dyrektor / Edukator w Akademii Babicz

Współzałożyciel / Dyrektor / Edukator

Paweł Babicz

Dwukrotny laureat Alternative Hair Show i jedyny w Polsce zwycięzca prestiżowego konkursu International Visionary Award w Royal Albert Hall w Londynie. Na zaproszenie Open Academy International Vinokurov & Friends współtworzył pokazy i sesje zdjęciowe na gale branżowe w Berlinie i Wiedniu. Ceniony na arenie międzynarodowej stylista i trener. Współautor pokazów alternatywnych i kolekcji Babicz. Współtwórca nowatorskiej platformy edukacyjnej dla branży fryzjerskiej, która dziś funkcjonuje jako www.babiczonline.com. Pasjonat kreacji, dla którego każda stylizacja to indywidualna opowieść.

Od 2021 roku należy do międzynarodowego klubu Master Education Programme Alternative Hair Show.

Poza Akademią Babicz: ambasador i współtwórca show online dla polskiej marki SEB MAN, członek Wella Artistic Team.

Specjalizacja

 • Strzyżenia Damskie
 • Strzyżenia Męskie
 • Stylizacje do sesji i pokazów modowych
Ewa Babicz - Instruktor w Akademii Babicz

Instruktor

Ewa Babicz

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Wyższej na kierunku dziennikarstwo /komunikacja społeczna.

Po studiach 3 lata pracowała w jednej z większych agencji reklamowych w Krakowie ''City".

Następnie dołączyła do zespołu Babicz , gdzie od 10 lat zajmuje się marketingiem i dba o wizerunek Salonu i Akademii Babicz, nieustannie wprowadzając innowacje.

Od początku 2023 roku postanowiła przekazać swoją wiedzę i doświadczenie w branży fryzjerskiej swoim autorskim szkoleniem „Podstawy Marketingu Społecznościowego”, w które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych kursantów.

Ewa świetnie sprawdziła się w roli edukatora, prowadzi szkolenia z pełnym zaangażowaniem i pasją , nieustannie poszerza swoje umiejętności.

Ukończone liczne kursy i szkolenia z zakresu: "Social Media dla biznesu", "Marketing internetowy w branży fryzjerskiej "oraz szkolenia sprzedażowe.

Specjalizacja

 • Marketing społecznościowy
Dariusz Zawilski - Instruktor w Akademii Babicz

Instruktor

Dariusz Zawilski

Już niemal od ćwierćwiecza aktywny instruktor Akademii Babicz, który przez ostatnie 25 lat nieustannie podnosi swoje kompetencje jako fryzjer-stylista uczestnicząc w międzynarodowych seminariach i szkoleniach. Dzieląc się wiedzą z zakresu strzyżeń damskich konsekwentnie profesjonalizuje się jako edukator. Poza rzemieślniczym, Dariusz ma znakomity kunszt dydaktyczny doskonalony przez niego na licznych kursach z zakresu pedagogiki, psychologii i komunikacji. Od 2001 z pasją prowadzi swój własny salon fryzjerski.

Specjalizacja

 • Strzyżenia Damskie
 • Stylizacje do sesji i pokazów modowych
Bartosz Stępień - Instruktor w Akademii Babicz

Instruktor

Bartosz Stępień

Perfekcyjny, kreatywny, nie lubiący schematów. Bardzo dobrze czuje się w strzyżeniach damskich oraz męskich. Te ostatnie w jego wykonaniu są wspaniałym połączeniem smaku i precyzji, syntezą pomiędzy proporcją i dokładnością. Swoich klientów lubi zaskakiwać innowacyjnymi stylizacjami. W Akademii zajmuje się prowadzeniem szkoleń. Są one dla niego możliwością twórczej współpracy.

Specjalizacja

 • Strzyżenia Damskie
 • Strzyżenia Męskie
Krzysztof Faber - Instruktor w Akademii Babicz

Instruktor

Krzysztof Faber

Z fryzjerstwem związany jest od ponad 15 lat, więc bez wątpienia jest to nie tylko jego zawód, ale i pasja. Zajmując się zarówno męskimi jak i damskimi strzyżeniami, Krzysztof stawia na oryginalność i funkcjonalność fryzury. Do każdego klienta podchodzi indywidualnie, precyzyjnie dobiera odpowiedni kolor i cięcie. Niejednokrotnie pojawiał się w roli stylisty na pokazach mody, sesjach zdjęciowych, czy metamorfozach organizowanych przez znane magazyny i czasopisma.

Specjalizacja

 • Strzyżenia Damskie
 • Strzyżenia Męskie
Jakub Brychcy - Instruktor w Akademii Babicz

Instruktor

Jakub Brychcy

Wychowanek Akademii Babicz. Perfekcjonista w każdym calu. Specjalizuje się w strzyżeniach zarówno damskich, jak i męskich. Priorytetem jest dla niego dobre samopoczucie klienta oraz zadowolenie ze strzyżenia podczas wizyty jak i po niej. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności. Inspiracje czerpie głównie z magazynów modowych, blogów oraz architektury. Jego pasją jest również sport. Jako szkoleniowiec daje z siebie wszystko. Jest niesamowicie cierpliwy i wyrozumiały. Posiada osobistą ambicję, aby każdy jego uczeń zrozumiał najmniejszy detal przedstawionych teorii.

Specjalizacja

 • Strzyżenia Damskie
 • Strzyżenia Męskie
Paweł Toczko - Instruktor w Akademii Babicz

Instruktor

Paweł Toczko

Instruktor i pasjonat koloryzacji. Z Akademią Babicz związany od 2019 roku. Aktywny edukator, który każde szkolenie dostosowuje do indywidualnych potrzeb kursantów. Zdecydowany zwolennik jakości ponad ilość. Z zamiłowaniem poświęca czas na zgłębianie swojej wąskiej specjalizacji. Paweł jest fascynatem techniki pojaśnień, która wymaga precyzji, cierpliwości i zdecydowania.

Specjalizacja

 • Koloryzacja
Tomasz Piwowarczyk - Instruktor w Akademii Babicz

Instruktor

Tomasz Piwowarczyk

Wychowanek Akademii Babicz, który od niemal 20 lat realizuje się w swojej pasji fryzjerskiej. Na obfitej ścieżce samorozwoju wyspecjalizował się w dziedzinie koloryzacji - dziś będąc profesjonalnym szkoleniowcem dla branży. Pogodny oraz zorganizowany na cel, orędownik nieustannego rozwoju i wymiany doświadczeń. Fryzjerstwo to dla niego proces poszukiwania piękna i ciągła obserwacja człowieka. W 2020 z dumą rozpoczął współpracę z Akademią Babicz.

Specjalizacja

 • Koloryzacja
Ania Fucek - Instruktor w Akademii Babicz

Instruktor

Ania Fucek

Wychowanka Akademii Babicz. Ambitna bywalczyni niemal wszystkich treningów, dzięki którym szybko zdobyła wiedzę i nabrała doświadczenia. Od 2019 roku instruktor w Akademii Babicz. Od dziecka głęboko skrywała swoją miłość do stylizacji głów, teraz jako dojrzała kobieta w pełni odpowiedzialnie wkroczyła na nową ścieżkę samorozwoju. Pełna precyzji, determinacji i energii. Poza fryzjerstwem zgłębia wiedzę z zakresu trychologii.

Specjalizacja

 • Koloryzacja
 • Strzyżenia damskie
Ewelina Jędrysiak - Instruktor w Akademii Babicz

Instruktor

Ewelina Jędrysiak

Intensywny cykl szkoleń zrealizowany w Akademii Babicz zaowocował przyjemną współpracą. Od 2017 roku Ewelina współtworzy markę Babicz dzieląc się swoim doświadczeniem jako szkoleniowiec. Orędowniczka postępu w dążeniu do perfekcji, lubi poświęcać czas na detal. W procesie stylizacji towarzyszy jej artyzm, który od 18 lat pokazuje również w swoim własnym salonie fryzjerskim. Od wielu lat związana z marką Wella.

Specjalizacja

 • Koloryzacja
 • Strzyżenia damskie
Mateusz Gębala - Instruktor w Akademii Babicz

Instruktor

Mateusz Gębala

Doświadczony fryzjer artystyczny. Jako absolwent Akademii Wella Professional oraz uczeń Gilnerta Laferber'a zdobył solidne podstawy i wciąż dąży do doskonalenia swoich umiejętności. Od kilku lat prowadzi szkolenia jako freelancer marki Wella Professional dzieląc się swoją wiedzą i pasją. Od 2023 roku współpracuje z Akademią Babicz w charakterze instruktora z zakresu koloryzacji włosów. Jego misją jest inspiracja i promowanie kreatywności w świecie fryzjerstwa.

Specjalizacja

 • Koloryzacja
Karol Grzelak - Instruktor w Akademii Babicz

Instruktor

Karol Grzelak

Od najmłodszych lat zafascynowany fryzjerstwem. Syn znanego, wrocławskiego fryzjera, po którym odziedziczył nie tylko umiejętności, ale także miłość do sztuki koloryzacji i precyzyjnych strzyżeń . Członek Londa Artistic Team. Od 2024 roku związany z Akademią Babicz.

Specjalizacja

 • Koloryzacja

Wnętrza Akademii Fryzjerskiej